Necháváte sebou v práci zametat?

0 Comments

Ne všichni mají to štěstí, že se ocitnou v zaměstnání jejich snů. Jsou to spíše výjimky, které se můžou chlubit báječnou práci, ve které se cítí jako doma a samotné povolání jich baví a naplňuje.
Patříte spíše do druhé skupiny, kdy vás už samotné pomyšlení na vaši pozici v práci ničí a trhá vám vlasy?S největší pravděpodobností tam po vás šlapou všichni, kterým v ní děláte jenom „šedou myšku pro všechno“.
stres a relaxace

Není správné nechat sebou mávat

Tak jako každý, i vy se jistě bojíte o to, abyste o váš post v zaměstnání nepřišli. I když vás práce nebaví a máte pocit, že toho děláte více, než za co dostanete zaplaceno, to podstatné vám neuniká – bez práce být nemůžete.
Bezesporu si váš šéf ani ostatní kolegové, nemůžou dovolit více, než co jim umožníte vy sami. Nebuďte za člověka, který všechno odsouhlasí, udělá a ještě si vezme práci navíc, která mu mimochodem nepatří. Jestli chcete patřit mezi úspěšné lidi, musíte si dupnout a stanovit jasná pravidla. Konec konců musíte uznat, že pokud za to nedostanete zaplaceno, práci dělat nemusíte.
rozrušená žena

Oceňte se jako člověk, který je nepostradatelný

Proč byste právě vy měli být ve firmě, podniku nebo kdekoliv jinde, kde se nacházíte, snadno nahraditelný pracant? Dokažte vašemu vedení a všem ve vašem týmu, že máte navíc a vaši práci děláte více než dobře. Někdy stačí pouze to, že upozorníte na vaše kvality, efektivitu a přínos, který do firmy vkládáte. Rovněž byste v případě, že s vašim příjmem nejste spokojeni, požádat o vyšší plat. Když to neuděláte vy sami, nemůžete očekávat, že vám spadne do klína (na vašeho konto) sám.

Nedovolte nikomu, aby vás ponižoval

Osvoboďte se od pozice člověka ve firmě, která všem kolem vás dávala příležitost k tomu, aby s vámi zametali ve velkém. Trpět to nemusíte a už vůbec to nemáte zapotřebí.
A pokud takový styl života vedete a změna ve formě vašeho přesvědčení o tom, že máte navíc se vašemu nadřízenému líbit nebude, měli byste zvážit odchod do jiného zaměstnání, kde si respekt a vaši cenu budou vážit.