Ekologické chování ušetří peníze

0 Comments

Ruku na srdce, kdo z vás používá sáčky do koše anebo si kupuje igelitové tašky na nákup v obchodě? Jistě je mezi vámi mnoho těch, kterým to připadá naprosto běžné a přirozené. Jde to i jinak, a to navíc ekologicky. Místo používání odpadkových pytlíků můžete dávat odpadky přímo do koše a pak vynést. Je to malinko práce navíc, ale myslím že nikdo to nemá k popelnici tak daleko aby se mohl vymlouvat.
 zeměkoule na větvi

Být průkopníkem chce notnou dávku odvahy

 
Vyndat látkovou tašku už není nic tak netypického co by nás udivovalo. Ceny igelitových tašek nejsou sice nikterak závratné, ale proč za ně platit, když stejně nevydrží. Naštěstí jsou na trhu skládací látkové tašky, které se vejdu do každé kabelky ale do kapsy v bundě. Šetřit se musí po kouskách i ušetřená pětikoruna za tašku se hodí nebo snad ne?
Plastové hračky jsou levnější ale méně kvalitní, protože snadněji se rozbijí. Pro malé děti, které vším bouchají se hodí dřevěné hračky. Jejich výhodou je že jsou téměř nerozbitné na rozdíl od těch plastových, které se snadno lámou. Ve finále nebudete muset pořád přikupovat nové plastové hračky. Příjemným bonusem je fakt že cucání dřevěné hračky nikterak nehrozí zdraví což se o té z plastu často plné ftalátů říci nedá.
stromy na kopci
Sbohem věci na jedno použití!
Snad jen toaletní papír, dámské hygienické vložky a papírové kapesníčky budeme vyhazovat po použití oprávněně. Zvážit bychom však měli nákup věcí na jedno použití jako jsou třeba jednorázové kuchyňské utěrky které se dají nahradit klasickými. Vlhčené ubrousky pro úklid domácnosti také nejsou zapotřebí protože jsou jen dražší alternativou klasického hadru a čističe.
Staré triko nepatří do koše!
Vytahané, roztrhané či jinak opotřebené bavlněné tričko se ještě dá využít. Rozstříháme ho na menší kousky a ty nám později mohou sloužit jako hadry na úklid domácnosti.